freesubjects
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Beyonce

In jos

Beyonce Empty Beyonce

Mesaj  fallen_angel Joi Feb 07, 2008 12:30 am

..Stiu ca nu este chiar pe placul tutor si de abia astept sa primesc parerile voastre de ce va place si mai ales de ce nu Beyonce!
Mai intai pe scurt cine este Beyonce:

Beyoncé Giselle Knowles (n. 4 septembrie 1981) este o cântăreață de R&B și actriță americană. Beyoncé a ajuns cunoscută datorită faptului că fost principala componentă a trupei "Destiny's Child", trupa de fete cu cele mai mari vânzări din istorie. După o serie de succese in Destiny's Child, Knowles a lansat primul ei album din cariera solo, Dangerously In Love, în 2003. Albumul a devenit unul dintre cele mai mari succese comerciale ale anului, dominând topurile din SUA și Marea Britanie. De pe acest album fac parte câteva dintre cele mai piese ale lui Beyoncé: "Crazy in Love" și "Baby Boy"și a câștigat cinci premii Grammy intr-o singură noapte în 2004. Cel de-al doilea album al artistei, B’Day,care a fost lansat în toată lumea pe data de 4 septembrie 2006, chiar în ziua în care a împlinit 25 de ani. "Déjà Vu" și "Irreplaceable" sunt cele mai cunoscute piese de pe albumului. Cu acest album a câștigat al șaptelea Premiu Grammy, din cariera sa solo. B'Day a fost relansat pe data de 3 aprilie 2007 într-o ediție de lux, care include toate piesele de pe B'Day plus duetul cu Shakira, "Beautiful Liar", duetul cu Jay-Z, "Hollywood", și câteva piese în limba spaniolă. Până în prezent a vândut peste 16,5 milioane de albume, doar în cariera solo.

Personal....mi se pare una din putinele artiste din ziua de azi...care intr-adevar au o voce deosebita si cred eu..va ramane o legenda! Desi nu are "dimensiunile unui model stie sa se accepte asa cum este!Cantecele ei imi plac foarte mult pt ca are un stil deosebit care o face o prezenta speciala atat pe scena cat si in videoclipuri!
fallen_angel
fallen_angel
Novice
Novice

Mesaje : 107
Data de înscriere : 05/02/2008
Varsta : 30
Localizare : pierduta undeva in lumea mea

http://anime4ever.forumarena.com/

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum