freesubjects
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Maroon 5

In jos

Maroon 5 Empty Maroon 5

Mesaj  fallen_angel Joi Feb 07, 2008 12:26 am

Pai nu prea stiu multe despre aceasta formatie decat din bravo si de pe best music. m-am documentat si am sa va dau cateva info mai interesante.
sursa deinformatie best music:Adam Levine (voce/chitara), Jesse Carmichael (clape), Mickey Madden (bas) si Ryan Dusick (tobe) au petrecut ultima jumatate a anilor 90 cantand in formatia rock Kara's Flowers. Trupa a debutat cu „The Fourth World”, inregistrat la casa de discuri Reprise, dar la scurt timp a urmat o schimbare in gusturile ei. Baietii au incetat colaborarea cu Reprise in 1999 si au adoptat numele de Maroon 5 dupa recrutarea chitaristului James Valentine. Levine si prietenii lui au petrecut urmatorii ani cantand in New York si Los Angeles. Compania independenta Octone a ramas impresionata de talentul lor si le-a oferit un contract. In iunie 2002 a aparut albumul „Songs About Jane”. Abia o vara mai tarziu, popularitatea lui Maroon 5 a atins cote maxime. „Harder to Breathe” si „This Love” au intrat in Top 10 iar albumul a fost premiat cu discul de platina. Hitul „She Will Be Loved” a aparut in august; un an mai tarziu, trupa castiga un premiu Grammy pentru „cea mai buna noua aparitie”.
mie personal imi place ultimalor melodie Wake up cal. desigur ca ami sunt si altele ex: Makes Me Wonder care a fost primul singel extras dupa It Won t Be Soon Before Long [super tare, chiar as vrea sa am cd] and more....
deci intrebari:
1 ce parere aveti de formatie?
2 Care este melodia dvs preferata?
3 ceva nou...schimb de informatii
fallen_angel
fallen_angel
Novice
Novice

Mesaje : 107
Data de înscriere : 05/02/2008
Varsta : 30
Localizare : pierduta undeva in lumea mea

http://anime4ever.forumarena.com/

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum