freesubjects
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Uhmm....dependente

In jos

Uhmm....dependente Empty Uhmm....dependente

Mesaj  fallen_angel Mier Feb 06, 2008 10:31 am

am si eu o intrebare...
care sunt micile voastre "pacate"?
adica... va numarati printre fumatori? dependenti de alcool? droguri? internet? calculator?
faceti distinctie intre anumite tipuri de dependente?
care e cea mai grava?
adica... daca fumati un pachet de tigari la 2 zile sau 3, esti dependent? sau mai putin dependent?
sau daca stai pe calculator, sa-ti faci proiectele esti vazut ca fiind addicted? sau daca stai si te uiti la filme, esti dependent de tv, respectiv pc, sau de filme in sine?
va intreb, pt ca pe mine, multa lume m-ar clasifica drept dependenta.
dependenta de muzica, pt ca nu pot face nimic fara, nu suport zgomotul lumii si prefer sa-l acopar cu ce vreau eu.
dependenta de calculator, pt ca petrec peste 10 ore pe zi in fata lui, facand diverse chestii (pt scoala, sau pt mine), desi multi cred ca il tin pe post de tv.
dependenta de internet, pt ca sunt conectata non-stop, mereu am firefox-ul deschis, in special stau si citesc articole de pe wikipedia, dar multi cred ca stau pe messenger sa pierd timpul.
de fapt, sunt dependenta de informatie (internetul ma ajuta mult, dar nu e singura sursa), pe care o asimilez in felul meu (muzica ).

deci... astept marturisiri, brothers! Very Happy
fallen_angel
fallen_angel
Novice
Novice

Mesaje : 107
Data de înscriere : 05/02/2008
Varsta : 30
Localizare : pierduta undeva in lumea mea

http://anime4ever.forumarena.com/

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum