freesubjects
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Shakespeare

In jos

Shakespeare Empty Shakespeare

Mesaj  fallen_angel Mar Feb 05, 2008 10:12 pm

Well, eu ca un "copil" fascinat de Big Will, ma tot gandeam, aseara(!), ca ar fi nice daca nu as fi singura "nebuna" pasionata de operele sale, adik teatru si sonete. Cand am facut prima data cunostinta cu el am fost fascinata de respectiva piesa (Titus Andronicus). Mai apoi sa aflu ca de fapt a fost prima lui incercare de tragedie, este si cea mai "sangeroasa" piesa de teatru a sa. Mai tarziu, anul trecut, am facut o alta descoperire: Shakespeare este extraordinar! - "vorbeste" mai tare ca "baietii de baieti" din spatele blocului! lol! lol! lol! Am ras pe burta cand am citit pentru prima data (in engleza) comedia lui cea mai reusita (pentru mn!) Much Ado About Nothing! Este absolut fenomenal cum a putut, nu numai sa scrie asa ceva la sf sec.16, dar mai mult piesa asta a fost jucata, chiar si la curte! Si trebuie sa ne gandim ca era vorba despre Elizabethan Age!
Eei gata, nu mai vorbesc ca nici maine nu mai termin..... astept parerile voastre in leg cu opera, viata(de ce nu?) shi educatia sa.
fallen_angel
fallen_angel
Novice
Novice

Mesaje : 107
Data de înscriere : 05/02/2008
Varsta : 30
Localizare : pierduta undeva in lumea mea

http://anime4ever.forumarena.com/

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum